Rajčata pěstovaná na slunci nemají konkurenci

Ochutnali jste už rajčata pěstovaná na slunci, čerstvě utržená z keříku? Jsou slaďoučká, s plnou chutí. Ta ze supermarketu se jim zdaleka nevyrovnají. Jsou mdlá a bez chuti.

Víte, jak se pěstují rajčata pro evropský trh ve Španělsku?

Rajčata, okurky a papriky se pěstují ve Španělsku v obrovských plastových sklenících. Nejsou zasazena v hlíně, ale ve skelné a minerální vatě. Na jejich pěstování se používají jedovatá hnojiva a postřiky. Plody se sklízejí zelené a a dozrávají v halách napuštěných plynem. Máte ještě chuť na takové rajče?

Ani se nemůžeme divit, že takové rajče je úplně bez chuti. A kolik myslíte, že takto pěstovaná rajčata obsahují vitamínů a jiných důležitých látek? Španělé by si takové rajče nekoupili.

Dalším důvodem, proč si koupit rajče raději od místního farmáře je to, že plastové velkoskleníky produkují každý rok obrovské množství plastového odpadu.

Od té doby, co moji rodiče pěstují rajčata na zahradě, rajčata v supermarketu nekupuji. V létě se jich najíme dosyta a pak na ně v zimě ani nemáme chuť. O to více se těšíme na další úroku. A tak by to také mělo být. Nejvíce prospěšné jsou pro naše tělo lokální a sezónní potraviny. Ne ty, které k nám putují z druhé strany zeměkoule.

Zajistěte si rajčata přímo z keříku

Také byste chtěli ochutnat čerstvě utržená rajčata pěstovaná na slunci? Není nic jednoduššího. Rajčata budeme pěstovat v naší komunitní zahradě a natrháme vám je v den prodeje. Nebo si je můžete natrhat a vybrat přímo z keříku sami.

Voucher na rajčátka koupíte už od 100 Kč. Voucherů je v předprodeji jen 50, protože nevíme, kolik rajčat se hned první rok urodí. A myslím, že to bude nejžádanější odměna v právě pořádané sbírce na Hithitu. A tím pádem nejrychleji vyprodaná. Tak neváhejte.

Rajčátka získáte tady

Možná si říkáte, proč si mám teď v zimě zaplatit rajčata, která dostanu až příští rok? Tím, že si je koupíte podpoříte rozvoj komunity. Abychom mohli vše připravit už na příští sezonu, potřebujeme každou korunu. Můžete postrádat 100 korun? Pro váš rozpočet to možná není tolik, pro nás má každý příspěvek velkou cenu.

Vypěstujte si vlastní rajčata i když nemáte zahradu

Další možností, jak můžete získat čerstvá rajčata je vypěstovat si je sami. V naší komunitě si můžete pronajmout na celý rok záhonek a co si na něm vypěstujete, bude jen vaše. Záhonky budou oplocené a přístup k nim budou mít jen nájemci záhonků.

Záhonků bude v prvním roce jen 20 a vy ho teď můžete získat za zaváděcí cenu v rámci odměn ve sbírce. Pronájmem záhonku podpoříte vznik komunity.

Chci si pronajmout záhonek

Marie Vavrochová
Mou vášní je přírodní léčba a prevence. Pomáhám lidem najít přírodní cestu ke zdraví a zbavit se únavy. Více o mně si můžete přečíst zde >> Napsala jsem pro vás e-booky 13 tipů, jak získat ihned více energie >> , e-book o příčinách únavy Jak se zbavit únavy - napořád >> a e-book o tom, jak se odrazit ode dna a začít měnit svůj život k lepšímu Vzlétnout k oblakům >> Dalším krokem na cestě k přírodě a ke zdraví je založení komunitní zahrady v Teplicích.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.